DİŞ ESTETİĞİ

Estetik diş hekimliğinin amacı dişlerinizde ve gülüşünüzde pozitif bir değişim yaratmaktır. Estetik diş tedavileri sadece artistic bir çalışma değil, adım adım izlenmesi gereken bir işlemler bütünüdür. Estetik algısı subjektif (kişiden kişiye değişen) olmakla birlikte genel kabul gören bazı temellerin üzerine oturmaktadır.

GÜLÜŞ TASARIMI

DSD yi (Digital Smile Design) en basit ifadeyle yeni gülüşünüz ile test sürüşü yapmak olarak tanımlayabiliriz. Mükemmel gülüş, şekli kusursuz ve bembeyaz dişlerden fazlasıdır. Gülüşünüzün yüz şekliniz, vücut hatlarınız ve kişiliğiniz ile uyumlu olması çok önemlidir. DSD, yeni gülüşünüzü tasarlarken size de tasarım sürecine dahil eden ve öngörülebilir sonuçlara ulaşmamızı sağlayan yeni ve harika bir araçtır.

İMPLANT

Diş kaybı, duygusal ve fonksiyonel olarak yıkıcı bir tecrübedir. Çiğneme kaybı, konuşmada bozukluk gibifiziksel etkilerinin yanında estetik olmayan görünüm nedeniyle özgüven kaybı gibi negative duygusal etkiler de ortaya çıkarır. Dental implantal günümüzde diş kayıplarında en etkili tedavi yöntemi olarak kabul ediliyor. Kayıp dişlerin köklerinin yerini alarak dişsiz bölgeye diş (kron) yapılmasına olanak sağlar. Hareketli protez ihtiyacını çoğu zaman ortadan kaldırır. Dental implant sayesinde kişi yıllar boyunca takıp çıkarmalı protez kullanıyor olsa bile sabit protez diş yapılabilir.

DİŞ BEYAZLATMA

Hepimiz temiz, beyaz ve sağlıklı görünen dişler isteriz, ama ne kadar sağlıklı olursak olalım zamanla dişler lekelenir ve parlaklıklarını kaybederler. Yediklerimiz ve içtiklerimiz (kahve,çay,kola,şarap), alışkanlıklarımız (sigara,pipo,puro), neredeyse her türlü gıdada bulunan renk verici maddeler gibi dişlerimizin sararmasına neden olan çok sayıda faktör vardır. Dişlerinizdeki renklenme ve lekelerden kurtulmak istiyorsanız doğru yerdesiniz!

DİĞER TEDAVİLER

Ağız ve çene cerrahisi, Boding, Diş eti hastalıkları tedavisi ve ağız hijyeni, Kanal tedavisi, Lamina(yaprak porselen) uygulamaları, Porselen dolgular (inley-onley), Sabit protez (kuron ve köprü).

ŞEFFAF PLAK İLE ORTODONTİ

Şeffaf plak ile ortodontik tedavi (telsiz ortodonti), braket ile yapılan klasik ortodontik tedaviye alternatif olan, görünmez ve çıkartılabilir akıllı plaklar ile istediğimiz diş hareketlerini sağlayabildiğimiz, konforlu ve yenilikçi bir tedavidir.

Bağdat Caddesi No: 357/5
Suadiye, Kadıköy - İstanbul
+90 216 356 22 55
Emrah Güvenenler - DoktorTakvimi.com